Left 4 Dead

Aşağa gitmek

Left 4 Dead

Mesaj  Eagle225 Bir Perş. Mart 24, 2011 10:14 am

HİKAYESİ

Ana hikayesi, bir salgın sonucu insanların infected(hastalıklı)lara dönüşmesidir.Ama oyun yapımcıları da dahil olmak üzere bunları zombi olarak kabul etmektedir.Salgından kurtulan 4 kişi, hayatta kalmaya ve kurtulmaya çalışmaktadır.

KARAKTERLER

Campain ve Single Player modlarında, hayatta kalan 4 kişiden birini oynayabiliriz. Bu kişiler:

BILL Vietnam’da görev yapmış yeşil bereli bir aksiyon adamı. Tek derdi buradan kurtulup dövüşeceği başka bir gün için hayatta kalabilmek. Fakat fazla ömrü kalmamıştır.

(Favori)FRANCIS Deri ceketi ve neredeyse vücudunu tamamen kaplayan dövmeleriyle soğukkanlı bir motorcu. Ayrıca çok argo kullanır. (Motherhunter)

LOUIS Salgın patlak verdiğinde çalıştığı elektronik mağazasından kaçıp hayatta kalan diğer insanlara katılan kahramanımız zor durumlarda paniklemekten bir türlü kurtulamıyor.

ZOEY Herhangi bir dövüş tecrübesi olmamasına rağmen zor şartlara çabuk uyum sağlayan ekipteki tek bayan üyedir.Resmi çizgi romandaki hikayeye göre annesi hastalıklanmış ve ailesine saldırmıştır.Bunun üzerine babası, Zoey'in annesini vurmuştur.Bir süre sonra babası da hastalanmaya başlamıştır ve Zoey'e "Beni öldür" demiştir.Bunun üzerine Zoey, babasını vurmuştur.

Oyunun versus moduda bulunmaktadir. Bu modda 8 kişinin oynama şansının olmasının yanında bu 8 kişinin dördü insan karakterlerimizken diğer dört kişi ise boss infected olmaktadır.

- Boss Infected Karakterler -

Hunter Yaptığı seri hareketlerle genelde yüksek yerlerden üstünüze atlayıp daha sonra pençeleriyle sizi parçalara ayırmakla karşı karşıya bırakır. Çıkardığı hırıltı ve havada zıplarken bağırmasından yakında olduğu anlaşılabilir. Çok uzak mesafelerden bile atlayabildiği için dikkat edilmesi gereken bir düşmandır.Çok kolay ölür ama canınızı çok çabuk düşürür.

Boomer Boomer, şehirdeki obez insanların hastalıklı halidir. Hantal görünüşlü olmasına rağmen kusmuğuyla tüm ekibi bile etkileyebilir. Genelde köşebaşlarından veya dar koridorlardan gelip hastalık kusar. Eğer Boomer’ın kusmuğu üzerinize bulaşırsa ekranı bir süreliğine yemyeşil renkte bulanık olarak görmeye başlarsınız, bu esnada da kalabalık bir infected grubu üzerinize akın etmeye başlar. Çıkarttığı homurdanma seslerinden nerede olduğu tahmin edilebilir. Ekiptekilerden birine yakın duran Boomer’a ateş etmemek, mouse’un sağ tuşuyla ittirip kısa bir süreliğine etkisiz hale getirdikten sonra patlatmak gerekir.Şişko olmasına rağmen normal bir infected kadar hızlıdır.En kolay ölen boss infected'dır.Ama size direk saldırması halinde(elleriyle) bir Hunter kadar canınızı düşürebilir.

Smoker Sinsiliğiyle bilinir. Çatılardan veya çok uzak mesafelerden gözüne kestirdiği kurbanını diliyle kendine doğru çekerek sürükler. Hareket ederken yeşil kabarcıklar şeklinde iz bırakır, bu sayede yeri tayin edilebilir. Smoker ölürken etrafa yaydığı duman yüzünden karakterlerimizin geçici bir süre dumandan boğulmasına sebep verir.Bu duman canınızı etkilemez.Yalnızca görüş mesafesini düşürür.

Witch Oyunda oynayamadığımız tek boss infected'dır.Yardım bekleyen biri gibi yerde oturup uzaklardan bile duyulabilen ağlamasıyla tanınır.Ailesi salgın sırasında ölen, bu olay sonucunda ağlamaya başlayan genç kız, hastalanmış ve içinde ailesine yapılanlar yüzünden olan büyük bir sinir besleyen witch'e dönüşmüştür. Eğer yolunuzun üzerinde engel değilse Witch’e çok yaklaşmamak, üzerine fener doğrultmadan geçmek gerekir. Kolay ölür ancak çok seri hareketlerle yerinden fırlayıp tek vuruşta öldürebilir.Witch, Tank'tan sonraki en güçlü boss intected'dır.Tavsiye edilen öldürme yöntemi pompalıyla yanına sokulup kafasına ya da sırtına tüm mermiler isabet edecek şekilde ateş etmektir.Bu sırada başka bir arkadaşınız ateş ederse anında ayağa kalkıp en yakınındakine(bu durumda size) saldırır.Silahınız ya da saldırdığı kişi kim olursa olsun başına ateş etmek daha kolay ölmesini sağlar.

Tank Oyuna girdiği anda ekranın sallanmasından yaklaşmakta olduğunu anlayabilirsiniz.Ama bazı durumlarda Tank olduğu noktada durur ve sizin gelmenizle birlikte saldırıya başlar. Yakınına kadar sokulmamak, seri hareket ederek sürekli kaçmak, bir yandan da takım olarak ateş edip en kısa sürede öldürmek gerekir. Aksi halde güçlü darbeleri ile sizi uzağa fırlatır ve canınızın yarısını bile götürebilir.Uzakta duran arkadaşlarınıza bile yerden alıp fırlattığı kaldırım parçalarıyla tüm ekibi etkisiz hale getirebilir. Oldukça iri ve dayanıklıdır.En iyi öldürme yöntemi bütün ekibin aynı anda pompalılarla ateş etmesidir.
avatar
Eagle225
Normal Üye
Normal Üye

Mesaj Sayısı : 25
Rep Puanı : 5
Kayıt tarihi : 10/03/11
Yaş : 27
Nerden : Evden :D

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Left 4 Dead

Mesaj  arda333 Bir Perş. Mart 15, 2012 1:47 am

evett

arda333
Normal Üye
Normal Üye

Mesaj Sayısı : 10
Rep Puanı : 0
Kayıt tarihi : 15/03/12

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz